Stackpole Electronics Inc. RNF14BTC178K
RNF14BTC178K picture photo
Mfg. Part Number
RNF14BTC178K
Brief Description
RES 178K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNF14BTC178K.pdf
Availability of RNF14BTC178K
QUANTITY
RNF14BTC178K Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14BTC178K
Internal Part NumberEIS-RNF14BTC178K
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)178k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14BTC178K
Related LinksRNF14B, RNF14BTC178K Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14BTC178K Details Description
Related parts for RNF14BTC178K
RES SMD 2.7K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
Connector Receptacle 20 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 33.2KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 16POS SKT datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPDT 15A 125V datasheet.pdf
SATA CONNECTOR datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X11.43MM T766 datasheet.pdf
HEATSINK 45X40X9.5MM XCUT datasheet.pdf
MAIN FILTER - HEPA CHEMICAL HYDR datasheet.pdf
RES SMD 3K OHM 1% 3W 2512 datasheet.pdf