Stackpole Electronics Inc. RNF14BTD4K05
RNF14BTD4K05 picture photo
Mfg. Part Number
RNF14BTD4K05
Brief Description
RES 4.05K OHM 1/4W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
RNF14BTD4K05.pdf
Availability of RNF14BTD4K05
QUANTITY
RNF14BTD4K05 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14BTD4K05
Internal Part NumberEIS-RNF14BTD4K05
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.05k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14BTD4K05
Related LinksRNF14B, RNF14BTD4K05 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14BTD4K05 Details Description
Related parts for RNF14BTD4K05
CAP FILM 0.27UF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf
RES SMD 681 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
CAP CER 91PF 200V NP0 1825 datasheet.pdf
CONN PLUG 60POS 1.27MM GOLD datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 42"L X 31.38"W datasheet.pdf
FUSE PTC RESETTABLE datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 5000K 2SMD datasheet.pdf
RES 1.5K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf