Stackpole Electronics Inc. RNF14BTE3K65
RNF14BTE3K65 picture photo
Mfg. Part Number
RNF14BTE3K65
Brief Description
RES 3.65K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNF14BTE3K65.pdf
Availability of RNF14BTE3K65
QUANTITY
RNF14BTE3K65 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14BTE3K65
Internal Part NumberEIS-RNF14BTE3K65
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.65k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14BTE3K65
Related LinksRNF14B, RNF14BTE3K65 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14BTE3K65 Details Description
Related parts for RNF14BTE3K65
RES SMD 909 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 2.2A 66 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP CER 3600PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK BST CM 20TSSOP datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 22POS 7.62MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
RES 280 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 470K OHM 9SIP datasheet.pdf