Stackpole Electronics Inc. RNF14DTC9K10
RNF14DTC9K10 picture photo
Mfg. Part Number
RNF14DTC9K10
Brief Description
RES 9.1K OHM 1/4W .5% AXIAL
Datasheet Download
RNF14DTC9K10.pdf
Availability of RNF14DTC9K10
QUANTITY
RNF14DTC9K10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14DTC9K10
Internal Part NumberEIS-RNF14DTC9K10
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.1k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14DTC9K10
Related LinksRNF14D, RNF14DTC9K10 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14DTC9K10 Details Description
Related parts for RNF14DTC9K10
IC NVSRAM 256KBIT 150NS 34PCM datasheet.pdf
CABLE MOD COIL 4COND WHITE 10' datasheet.pdf
IC GATE XOR/XNOR 2INP DIFF 8SOIC datasheet.pdf
SENSOR 1000PSI 1/8-27 NPT 1-5V datasheet.pdf
Crystal 7.3728MHz 30ppm 18pF 80 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
DIODE ZENER 56V 1.5W DO214AA datasheet.pdf
RES SMD 132 OHM 0.1% 0.15W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 100W datasheet.pdf
CABLE TIE STANDARD:NYL BLACK datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
26500 12C 12#12 PIN PLUG datasheet.pdf
470UF 63V 16X16X21 MM 150C 2000H datasheet.pdf