Stackpole Electronics Inc. RNF14FAD221R
RNF14FAD221R picture photo
Mfg. Part Number
RNF14FAD221R
Brief Description
RES 221 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNF14FAD221R.pdf
Availability of RNF14FAD221R
QUANTITY
RNF14FAD221R Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14FAD221R
Internal Part NumberEIS-RNF14FAD221R
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)221
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14FAD221R
Related LinksRNF14F, RNF14FAD221R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14FAD221R Details Description
Related parts for RNF14FAD221R
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 2.2PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
MEMORY CARD STANDARD SD 256MB datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 340MA 1.512 OHM datasheet.pdf
RES 7.15K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 80V SNAP datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 200K OHM 16SOIC datasheet.pdf
RCPT ASSY, SZ 2, ARINC 600 datasheet.pdf
JT 6C 6#22D SKT PLUG datasheet.pdf
70V N-channel enhancement mode MOSFET IC datasheet.pdf