Stackpole Electronics Inc. RNF14FTC21K5
RNF14FTC21K5 picture photo
Mfg. Part Number
RNF14FTC21K5
Brief Description
RES 21.5K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNF14FTC21K5.pdf
Availability of RNF14FTC21K5
QUANTITY
RNF14FTC21K5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14FTC21K5
Internal Part NumberEIS-RNF14FTC21K5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)21.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14FTC21K5
Related LinksRNF14F, RNF14FTC21K5 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14FTC21K5 Details Description
Related parts for RNF14FTC21K5
RES SMD 2.21K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC TXRX RS485 FAULT PROT 14SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 23POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
THERMAL PAD 10X10X0.3MM datasheet.pdf
CBL RIBN 10COND 0.039 GRAY 100M datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M8 NYLON 32MM datasheet.pdf
5 SIL EXT P/HDR 6MM datasheet.pdf
Connector Socket 42 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 78 Position Free Hanging (In-Line) Solder datasheet.pdf
RES 150K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
Virtex-II 1.5V Field-Programmable Gate Arrays IC datasheet.pdf