Stackpole Electronics Inc. RNF14FTD105R
RNF14FTD105R picture photo
Mfg. Part Number
RNF14FTD105R
Brief Description
RES 105 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNF14FTD105R.pdf
Availability of RNF14FTD105R
QUANTITY
RNF14FTD105R Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14FTD105R
Internal Part NumberEIS-RNF14FTD105R
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)105
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14FTD105R
Related LinksRNF14F, RNF14FTD105R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14FTD105R Details Description
Related parts for RNF14FTD105R
CER RESONATOR 3.68MHZ datasheet.pdf
IC QUAD PHONE RELAY DRVR 14-SOIC datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.9V 250MW SOT23 datasheet.pdf
CAP CER 24PF 3KV NP0 1812 datasheet.pdf
MODULE VF CHAR 2X16 5.34MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
RES 9.09K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 2.7MH 250MA 5.8 OHM TH datasheet.pdf
FIXED IND 3.9MH 80MA 27 OHM TH datasheet.pdf
FIXED IND 390NH 415MA 600 MOHM datasheet.pdf
OSC MEMS 18.432MHZ CMOS SMD datasheet.pdf