Stackpole Electronics Inc. RNF14FTD10R5
RNF14FTD10R5 picture photo
Mfg. Part Number
RNF14FTD10R5
Brief Description
RES 10.5 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNF14FTD10R5.pdf
Availability of RNF14FTD10R5
QUANTITY
RNF14FTD10R5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14FTD10R5
Internal Part NumberEIS-RNF14FTD10R5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10.5
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14FTD10R5
Related LinksRNF14F, RNF14FTD10R5 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14FTD10R5 Details Description
Related parts for RNF14FTD10R5
FIXED IND 330UH 860MA 780 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 15.4 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 08POS R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
WDUALOBE CONNECTOR datasheet.pdf
TRIMMER 150K OHM 0.75W PC PIN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
RES 11 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
BEARING SPACER datasheet.pdf
CRYSTAL 26.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf