Stackpole Electronics Inc. RNF14FTD4R64
RNF14FTD4R64 picture photo
Mfg. Part Number
RNF14FTD4R64
Brief Description
RES 4.64 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNF14FTD4R64.pdf
Availability of RNF14FTD4R64
QUANTITY
RNF14FTD4R64 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14FTD4R64
Internal Part NumberEIS-RNF14FTD4R64
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.64
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14FTD4R64
Related LinksRNF14F, RNF14FTD4R64 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14FTD4R64 Details Description
Related parts for RNF14FTD4R64
IC ADC 10BIT 80MSPS 28-SSOP T/R datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
DSUB POWER CONTACT datasheet.pdf
SENSOR 200PSI M12-1.5 6G 1-5V datasheet.pdf
THERMOSENS IR 12-24V 60-120DEG C datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS VL SERIES TIN datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS R/A 5MM datasheet.pdf
SWITCH BUILT-IN FOR WLH2 datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 110V TO220 datasheet.pdf
RES 36 OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
250 TB SOCKET RA datasheet.pdf
OSC TCXO 10.000MHZ CL SNWV SMD datasheet.pdf