Stackpole Electronics Inc. RNF18BTC30K9
RNF18BTC30K9 picture photo
Mfg. Part Number
RNF18BTC30K9
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 30.9K OHM 1/8W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNF18BTC30K9.pdf
Availability of RNF18BTC30K9
QUANTITY
RNF18BTC30K9 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF18BTC30K9
Internal Part NumberEIS-RNF18BTC30K9
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Compliance
PCN Part NumberGlobal Part Number 9/Aug/2010
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesRNF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30.9k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.071" Dia x 0.130" L (1.80mm x 3.30mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF18BTC30K9
Related LinksRNF18B, RNF18BTC30K9 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF18BTC30K9 Details Description
Related parts for RNF18BTC30K9
EVALUATION KIT FOR MAX9922 datasheet.pdf
HEADER 4POS STR DUAL INSUL 2ROW datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 17POS 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 300W datasheet.pdf
CONN RCPT BTB 40POS DL VERT SMD datasheet.pdf
CONN HEADR 36POS 2MM R/A T/H datasheet.pdf
350 TB PLG PLUG 90 datasheet.pdf
Crystal 48.0000MHz 30ppm 10pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf