Stackpole Electronics Inc. RNF18FTD12K4
RNF18FTD12K4 picture photo
Mfg. Part Number
RNF18FTD12K4
Brief Description
RES 12.4K OHM 1/8W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNF18FTD12K4.pdf
Availability of RNF18FTD12K4
QUANTITY
RNF18FTD12K4 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF18FTD12K4
Internal Part NumberEIS-RNF18FTD12K4
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12.4k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.071" Dia x 0.130" L (1.80mm x 3.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF18FTD12K4
Related LinksRNF18F, RNF18FTD12K4 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF18FTD12K4 Details Description
Related parts for RNF18FTD12K4
IC MPU SUPERVISOR SC70-4 datasheet.pdf
SENSOR 75PSI 7/16-20UNF 1-5V datasheet.pdf
RES SMD 200 OHM 1% 1/8W 0402 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 80LQFP datasheet.pdf
INDICATOR NEON RED PANEL MNT datasheet.pdf
PLUG CONNECTOR MCH BASIC SIDE datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf