Stackpole Electronics Inc. RNF18FTD24R3
RNF18FTD24R3 picture photo
Mfg. Part Number
RNF18FTD24R3
Brief Description
RES 24.3 OHM 1/8W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNF18FTD24R3.pdf
Availability of RNF18FTD24R3
QUANTITY
RNF18FTD24R3 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF18FTD24R3
Internal Part NumberEIS-RNF18FTD24R3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)24.3
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.071" Dia x 0.130" L (1.80mm x 3.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF18FTD24R3
Related LinksRNF18F, RNF18FTD24R3 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF18FTD24R3 Details Description
Related parts for RNF18FTD24R3
CONN EDGECARD 30POS .156 EXTEND datasheet.pdf
METRAL 1000 RCPT 8ROW SIGNAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 11V 320MW SOD323 datasheet.pdf
OSC VCXO 622.08MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.5K OHM 5% 200W datasheet.pdf
IC CHRG MGMT LI+ 1-4CELL 20VQFN datasheet.pdf
RES 511 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN PNL MNT PLUG 6PIN SLD CUP datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
KIT DEV 868MHZ FOR SI4356 RX datasheet.pdf