Stackpole Electronics Inc. RNF18FTD34K0
RNF18FTD34K0 picture photo
Mfg. Part Number
RNF18FTD34K0
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 34K OHM 1/8W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNF18FTD34K0.pdf
Availability of RNF18FTD34K0
QUANTITY
RNF18FTD34K0 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF18FTD34K0
Internal Part NumberEIS-RNF18FTD34K0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Compliance
PCN Part NumberGlobal Part Number 9/Aug/2010
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesRNF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)34k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.071" Dia x 0.130" L (1.80mm x 3.30mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF18FTD34K0
Related LinksRNF18F, RNF18FTD34K0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF18FTD34K0 Details Description
Related parts for RNF18FTD34K0
RES SMD 182K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TVS DIODE WLCSP4 datasheet.pdf
CONN DUST CAP FOR SHELL 12 RCPT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
RES 36.5K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
IC CLOCK SERV CK419 56TSSOP datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 24V 0.3A datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 7A datasheet.pdf
ARINC FILLER PLUG SZ 5 datasheet.pdf
CONN PLUG MALE 7POS SILVER SLDR datasheet.pdf