Stackpole Electronics Inc. RNMF12FTC27K4
RNMF12FTC27K4 picture photo
Mfg. Part Number
RNMF12FTC27K4
Brief Description
RES 27.4K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNMF12FTC27K4.pdf
Availability of RNMF12FTC27K4
QUANTITY
RNMF12FTC27K4 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNMF12FTC27K4
Internal Part NumberEIS-RNMF12FTC27K4
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)27.4k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNMF12FTC27K4
Related LinksRNMF12, RNMF12FTC27K4 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNMF12FTC27K4 Details Description
Related parts for RNMF12FTC27K4
RES 3 OHM 5W 5% RADIAL datasheet.pdf
DIE SET HDTV 1694A/NT735 datasheet.pdf
CONN HDR 2MM MALE 2ROW R/A 30POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 EXTEND datasheet.pdf
SENSOR 500PSI 9/16-18 UNF 4.5V datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
IC TIMING CTRL HUB P4 48-SSOP datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 5% 10V AXIAL datasheet.pdf
IC MOTOR CONTROLLER 40QFN datasheet.pdf
CAP CER 250PF datasheet.pdf
DISPL 0.4" DUAL DGT SUP RED CC datasheet.pdf