Stackpole Electronics Inc. RNMF14FTD36K0
RNMF14FTD36K0 picture photo
Mfg. Part Number
RNMF14FTD36K0
Brief Description
RES 36K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNMF14FTD36K0.pdf
Availability of RNMF14FTD36K0
QUANTITY
RNMF14FTD36K0 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNMF14FTD36K0
Internal Part NumberEIS-RNMF14FTD36K0
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)36k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.130" L (1.78mm x 3.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNMF14FTD36K0
Related LinksRNMF14, RNMF14FTD36K0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNMF14FTD36K0 Details Description
Related parts for RNMF14FTD36K0
SCR NON-SENS 200V 55A TO-218X datasheet.pdf
IC OPAMP GP 10MHZ 8DIP datasheet.pdf
IC OPAMP LIMITING 25KHZ 16QFN datasheet.pdf
EXT TOOL AMP INNERGY WIRE BRD datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 18POS PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
FRICTION LATCH HDR SNGL RA datasheet.pdf
RES SMD 332K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf