Stackpole Electronics Inc. RNMF14FTD422K
RNMF14FTD422K picture photo
Mfg. Part Number
RNMF14FTD422K
Brief Description
RES 422K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNMF14FTD422K.pdf
Availability of RNMF14FTD422K
QUANTITY
RNMF14FTD422K Order Process
Ship out your order
Specifications of RNMF14FTD422K
Internal Part NumberEIS-RNMF14FTD422K
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)422k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.130" L (1.78mm x 3.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNMF14FTD422K
Related LinksRNMF14, RNMF14FTD422K Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNMF14FTD422K Details Description
Related parts for RNMF14FTD422K
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit datasheet.pdf
IC PREC TRPL SUPPLY MONITR 8SOIC datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 9V 42W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 350V AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 250MW 3DFN datasheet.pdf
TVS DIODE 5.7VWM BPKG AXIAL datasheet.pdf
CRYSTAL 40.610 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf