Stackpole Electronics Inc. RNMF14JTD1K50
RNMF14JTD1K50 picture photo
Mfg. Part Number
RNMF14JTD1K50
Brief Description
RES 1.5K OHM 1/4W 5% AXIAL
Datasheet Download
RNMF14JTD1K50.pdf
Availability of RNMF14JTD1K50
QUANTITY
RNMF14JTD1K50 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNMF14JTD1K50
Internal Part NumberEIS-RNMF14JTD1K50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.5k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.130" L (1.78mm x 3.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNMF14JTD1K50
Related LinksRNMF14, RNMF14JTD1K50 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNMF14JTD1K50 Details Description
Related parts for RNMF14JTD1K50
IC REG LDO 2.5V 0.25A 8VSSOP datasheet.pdf
IC ENCORE XP MCU FLASH 2K 20SOIC datasheet.pdf
MOD IGBT DIODE SGL 1200V ECOPAC2 datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 18W datasheet.pdf
BOX PLASTIC BLK 3.93"L X 1.97"W datasheet.pdf
RES SMD 8.2K OHM 5% 2W 2512 datasheet.pdf
RES 53K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
MOSFET P-CH 30V 7.5A MPT6 datasheet.pdf
BOARD DEMO LTM8001 datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
CRYSTAL 32.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf