Vishay/Dale RNR50H1472BRRSL
RNR50H1472BRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNR50H1472BRRSL
Brief Description
RES 14.7K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNR50H1472BRRSL.pdf
Availability of RNR50H1472BRRSL
QUANTITY
RNR50H1472BRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNR50H1472BRRSL
Internal Part NumberEIS-RNR50H1472BRRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNR50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)14.7k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNR50H1472BRRSL
Related LinksRNR50H1, RNR50H1472BRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNR50H1472BRRSL Details Description
Related parts for RNR50H1472BRRSL
TERM BLOCK PLUG 19POS 5.08MM datasheet.pdf
MOSFET N-CH 900V 4.7A TO-247AC datasheet.pdf
DUCT JOINING STRIP LT GRAY 3"H datasheet.pdf
DIODE GPP 1PH 3A 400V GBL datasheet.pdf
CONN RCPT 6 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN HEADR 20POS .100" SMD datasheet.pdf
CAP TANT 1UF 20V 10% 1210 datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD datasheet.pdf
PDU FOR GT SERIES 5 & 6KVA datasheet.pdf
CONTACT PROBE 0.5MM PITCH datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 50V X5R 0402 datasheet.pdf