Vishay/Dale RNR50H3092BSB14
RNR50H3092BSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNR50H3092BSB14
Brief Description
RES 30.9K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNR50H3092BSB14.pdf
Availability of RNR50H3092BSB14
QUANTITY
RNR50H3092BSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNR50H3092BSB14
Internal Part NumberEIS-RNR50H3092BSB14
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNR50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)30.9k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNR50H3092BSB14
Related LinksRNR50H3, RNR50H3092BSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNR50H3092BSB14 Details Description
Related parts for RNR50H3092BSB14
FAN AXIAL 25X10MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 SQ WW datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 36-72VIN 15VOUT datasheet.pdf
LOCATOR-NIB datasheet.pdf
T-BEAM FIBER FLAT VIEW 2M CBL datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2 NYLON 50MM datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 4A TO92 datasheet.pdf
TRANS GAN 150V 12A BUMPED DIE datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.25A datasheet.pdf