Vishay/Dale RNR50H3092BSB14
RNR50H3092BSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNR50H3092BSB14
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 30.9K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNR50H3092BSB14.pdf
Availability of RNR50H3092BSB14
QUANTITY
RNR50H3092BSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNR50H3092BSB14
Internal Part NumberEIS-RNR50H3092BSB14
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNR50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)30.9k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNR50H3092BSB14
Related LinksRNR50H3, RNR50H3092BSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNR50H3092BSB14 Details Description
Related parts for RNR50H3092BSB14
CONN RCPT CPC 9POS R/A GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 EYELET datasheet.pdf
TXRX OPT SFP LC 1.25GBD datasheet.pdf
TRIMMER 250K OHM 0.5W SMD datasheet.pdf
RES 93.1K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC CPLD 64MC 2.5NS 100TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER THRM 3A 28VDC datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 1.61A 140 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 56PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 120V datasheet.pdf