Vishay/Dale RNR50H4322FRRSL
RNR50H4322FRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNR50H4322FRRSL
Brief Description
RES 43.2K OHM 1/10W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNR50H4322FRRSL.pdf
Availability of RNR50H4322FRRSL
QUANTITY
RNR50H4322FRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNR50H4322FRRSL
Internal Part NumberEIS-RNR50H4322FRRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNR50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)43.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNR50H4322FRRSL
Related LinksRNR50H4, RNR50H4322FRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNR50H4322FRRSL Details Description
Related parts for RNR50H4322FRRSL
CAP PUSHBUTTON ROUND YELLOW datasheet.pdf
RES 5.36K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 64.2 OHM 0.1% 1/20W 0402 datasheet.pdf
RES 1.8K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
LED EASYWHT WARM WHT 3000K 2SMD datasheet.pdf
CAP CER 68UF 6.3V JB 1206 datasheet.pdf
RES SMD 3.3 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .125" datasheet.pdf