Vishay/Dale RNR50H4422BRR36
RNR50H4422BRR36 picture photo
Mfg. Part Number
RNR50H4422BRR36
Brief Description
RES 44.2K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNR50H4422BRR36.pdf
Availability of RNR50H4422BRR36
QUANTITY
RNR50H4422BRR36 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNR50H4422BRR36
Internal Part NumberEIS-RNR50H4422BRR36
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNR50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)44.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNR50H4422BRR36
Related LinksRNR50H4, RNR50H4422BRR36 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNR50H4422BRR36 Details Description
Related parts for RNR50H4422BRR36
FIXED IND 560NH 400MA 1.33 OHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 5.6PF 500V 1111 datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS WALL MT W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 15MA 2.1 OHM SMD datasheet.pdf
FIXED IND 9.5UH 8.5A 13.31 MOHM datasheet.pdf
RES 59K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 45.3 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 523 OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
LED T3 1/4 BAY WHITE 24VAC/DC datasheet.pdf
FIXED IND 2.2NH 200MA 700 MOHM datasheet.pdf