Vishay/Dale RNR50J26R1FSRSL
RNR50J26R1FSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNR50J26R1FSRSL
Brief Description
RES 26.1 OHM 1/10W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNR50J26R1FSRSL.pdf
Availability of RNR50J26R1FSRSL
QUANTITY
RNR50J26R1FSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNR50J26R1FSRSL
Internal Part NumberEIS-RNR50J26R1FSRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNR50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)26.1
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNR50J26R1FSRSL
Related LinksRNR50J2, RNR50J26R1FSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNR50J26R1FSRSL Details Description
Related parts for RNR50J26R1FSRSL
DIODE ZENER 3.3V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf
CABINET TURNKEY 75.31"X22"X25.5" datasheet.pdf
RES SMD 267K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 3A DO214AB datasheet.pdf
CAP CER 33PF 500V NP0 RADIAL datasheet.pdf
IC FPGA 140 I/O 208PQFP datasheet.pdf
BUTTON FOR SWITCH/INDICATORS datasheet.pdf
CONN PLUG 53POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
SLF MATING CONNECTOR datasheet.pdf
CABLE SOCKET 3POLE datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM R-TAB datasheet.pdf
100UF 25V 7.925X20.625 85C AXI datasheet.pdf