Vishay/Dale RNR50J3401FSRSL
RNR50J3401FSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNR50J3401FSRSL
Brief Description
RES 3.4K OHM 1/10W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNR50J3401FSRSL.pdf
Availability of RNR50J3401FSRSL
QUANTITY
RNR50J3401FSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNR50J3401FSRSL
Internal Part NumberEIS-RNR50J3401FSRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNR50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.4k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNR50J3401FSRSL
Related LinksRNR50J3, RNR50J3401FSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNR50J3401FSRSL Details Description
Related parts for RNR50J3401FSRSL
IC MPU MPC8XX 100MHZ 357BGA datasheet.pdf
CARDEDGE 56POS DUAL .125 GREEN datasheet.pdf
CAP CER 220PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 24.9 OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 1.2A 126 MOHM SMD datasheet.pdf
RES 36.5 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 32POS PIN datasheet.pdf
CAP TANT 3.9UF 10% 100V AXIAL datasheet.pdf
INTERBUS-ST ANALOG INPUT MODULE datasheet.pdf
IC REG CTRLR FLYBK ISO SOT23-6 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf