Vishay/Dale RNR55H1430FSB14
RNR55H1430FSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNR55H1430FSB14
Brief Description
RES 143 OHM 1/8W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNR55H1430FSB14.pdf
Availability of RNR55H1430FSB14
QUANTITY
RNR55H1430FSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNR55H1430FSB14
Internal Part NumberEIS-RNR55H1430FSB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)143
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNR55H1430FSB14
Related LinksRNR55H1, RNR55H1430FSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNR55H1430FSB14 Details Description
Related parts for RNR55H1430FSB14
CAP CER 2200PF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
IC PWR AMP RF LDMOS TO272-14 datasheet.pdf
IC FLASH 16MBIT 75MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONN CIRC RCPT DIN 7POS R/A BLK datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 4" 0.50MM 25POS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPST-NC 7.5A 115V datasheet.pdf
RES 35.2K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
PANEL TOUCH SCREEN TFT datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM L-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CAP CER 5.4PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf