Vishay/Dale RNR55H3321DSB14
RNR55H3321DSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNR55H3321DSB14
Brief Description
RES 3.32K OHM 1/8W .5% AXIAL
Datasheet Download
RNR55H3321DSB14.pdf
Availability of RNR55H3321DSB14
QUANTITY
RNR55H3321DSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNR55H3321DSB14
Internal Part NumberEIS-RNR55H3321DSB14
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/01, RNR55
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.32k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNR55H3321DSB14
Related LinksRNR55H3, RNR55H3321DSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNR55H3321DSB14 Details Description
Related parts for RNR55H3321DSB14
RES SMD 2.94KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 16A 125V datasheet.pdf
RES SMD 2.21K OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
CAP MINI PANEL INDICATOR GREEN datasheet.pdf
RES 73.2 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 3.3K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 48KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
26500 10C 10#16 P PLUG SS LC datasheet.pdf
Micropower Low Cost Fixed 3.3 V, 5 V, 12 V and Adjustable DC-to-DC Converter IC datasheet.pdf