Vishay/Dale RNR55H3322FMRSL
RNR55H3322FMRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNR55H3322FMRSL
Brief Description
RES 33.2K OHM 1/8W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNR55H3322FMRSL.pdf
Availability of RNR55H3322FMRSL
QUANTITY
RNR55H3322FMRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNR55H3322FMRSL
Internal Part NumberEIS-RNR55H3322FMRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/01, RNR55
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNR55H3322FMRSL
Related LinksRNR55H3, RNR55H3322FMRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNR55H3322FMRSL Details Description
Related parts for RNR55H3322FMRSL
CAP ALUM 33UF 20% 63V SMD datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 100V X7R 1206 datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
CER RESONATOR datasheet.pdf
RES SMD 2K OHM 2% 1/4W 1206 datasheet.pdf
LED XLAMP CXA WHITE datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 6A 125V datasheet.pdf
LED PCBA, 3.7" ROUND, 3000K datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5X2.0MM 2.8V datasheet.pdf
TV 39C 39#16 PIN PLUG datasheet.pdf
ER 4C 4#8 SKT RECP BOX SPL datasheet.pdf
150UF 63V 15X30MM 125C 8000H datasheet.pdf