Vishay/Dale RNR55H4123FSRSL
RNR55H4123FSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNR55H4123FSRSL
Brief Description
RES 412K OHM 1/8W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNR55H4123FSRSL.pdf
Availability of RNR55H4123FSRSL
QUANTITY
RNR55H4123FSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNR55H4123FSRSL
Internal Part NumberEIS-RNR55H4123FSRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/01, RNR55
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)412k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNR55H4123FSRSL
Related LinksRNR55H4, RNR55H4123FSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNR55H4123FSRSL Details Description
Related parts for RNR55H4123FSRSL
IC ADC 16BIT 3CHAN 20SOIC datasheet.pdf
RES SMD 205 OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X38.5MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 25W datasheet.pdf
TRANS 2NPN 40V 0.2A SOT563 datasheet.pdf
XCEDE HD 2W 3PVH 4COL WK datasheet.pdf
CAP MICA 120PF 5% 4KV SMD datasheet.pdf
RES SMD 200M OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.8V SMD datasheet.pdf
TVS DIODE 23.1VWM 37.5VC DO204AC datasheet.pdf
CAP FILM 0.047UF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf