Vishay/Dale RNR55H4321BSRE6
RNR55H4321BSRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RNR55H4321BSRE6
Brief Description
RES 4.32K OHM 1/8W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNR55H4321BSRE6.pdf
Availability of RNR55H4321BSRE6
QUANTITY
RNR55H4321BSRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNR55H4321BSRE6
Internal Part NumberEIS-RNR55H4321BSRE6
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/01, RNR55
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.32k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNR55H4321BSRE6
Related LinksRNR55H4, RNR55H4321BSRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNR55H4321BSRE6 Details Description
Related parts for RNR55H4321BSRE6
CER RESONATOR 16.0MHZ datasheet.pdf
IC BACKUP BATT CNTRLR 3.3V 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 60.4KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 25V 20% 2917 datasheet.pdf
RES SMD 205K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
RES SMD 10.5 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 887 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
Connector Header 8 Position 0.250" (6.35mm) Tin Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
RES SMD 8.16KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
POT 10K OHM 1/40W CARBON LOG datasheet.pdf