Vishay/Dale RNR55J4321FSRSL
RNR55J4321FSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNR55J4321FSRSL
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 4.32K OHM 1/8W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNR55J4321FSRSL.pdf
Availability of RNR55J4321FSRSL
QUANTITY
RNR55J4321FSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNR55J4321FSRSL
Internal Part NumberEIS-RNR55J4321FSRSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/01, RNR55
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.32k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNR55J4321FSRSL
Related LinksRNR55J4, RNR55J4321FSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNR55J4321FSRSL Details Description
Related parts for RNR55J4321FSRSL
TERM BLOCK PLUG 11POS STR 5.08MM datasheet.pdf
IC FPGA 230 I/O 484FBGA datasheet.pdf
FUSE 63V SMD 1206 SLO BLOW 1.25A datasheet.pdf
CONN RCPT R/A 68POS 2.54MM GOLD datasheet.pdf
RES SMD 221 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
IC OPAMP BUFFER 220MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONN HDR 46POS 2.54MM PRESS FIT datasheet.pdf
LOW POWER ATTENUATOR 3DB datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
BUZZER PIEZO 42.5MM PANEL MOUNT datasheet.pdf
CAP FILM 0.0047UF 5% 850VDC AXIA datasheet.pdf