Vishay/Dale RNR55J9312BRBSL
RNR55J9312BRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNR55J9312BRBSL
Brief Description
RES 93.1K OHM 1/8W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNR55J9312BRBSL.pdf
Availability of RNR55J9312BRBSL
QUANTITY
RNR55J9312BRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNR55J9312BRBSL
Internal Part NumberEIS-RNR55J9312BRBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)93.1k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNR55J9312BRBSL
Related LinksRNR55J9, RNR55J9312BRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNR55J9312BRBSL Details Description
Related parts for RNR55J9312BRBSL
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 44MQFP datasheet.pdf
DIRECTIONAL COUPLER 991MHZ 0603 datasheet.pdf
TRIAC 600V 12A TO220AB datasheet.pdf
IC REG CTRLR ISO PWM 16-SOIC datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 6.3A 500VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
FIXED IND 6.8NH 320MA 300 MOHM datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 100POS SKT datasheet.pdf
MOSFET N-CH 200V 24A DPAK datasheet.pdf
CONN COAX PLUG R/A 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A SYNC datasheet.pdf