Vishay/Dale RNR55J9651BRBSL
RNR55J9651BRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNR55J9651BRBSL
Brief Description
RES 9.65K OHM 1/8W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNR55J9651BRBSL.pdf
Availability of RNR55J9651BRBSL
QUANTITY
RNR55J9651BRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNR55J9651BRBSL
Internal Part NumberEIS-RNR55J9651BRBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)9.65k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNR55J9651BRBSL
Related LinksRNR55J9, RNR55J9651BRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNR55J9651BRBSL Details Description
Related parts for RNR55J9651BRBSL
RES SMD 7.5K OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU LP 8SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 9POS MINI-UMNL GREEN datasheet.pdf
THERMISTORS-MINI GLASS PROBE datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 30K OHM 5% 1012 datasheet.pdf
RELAY REED SPST 500MA 5V datasheet.pdf
10UF 50V 5X11MM 85C 3000H datasheet.pdf