Vishay/Dale RNR60H2262FMRSL
RNR60H2262FMRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNR60H2262FMRSL
Brief Description
RES 22.6K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNR60H2262FMRSL.pdf
Availability of RNR60H2262FMRSL
QUANTITY
RNR60H2262FMRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNR60H2262FMRSL
Internal Part NumberEIS-RNR60H2262FMRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/03, RNR60
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22.6k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNR60H2262FMRSL
Related LinksRNR60H2, RNR60H2262FMRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNR60H2262FMRSL Details Description
Related parts for RNR60H2262FMRSL
ADAPTER MINI BIND POST-BNC MALE datasheet.pdf
CONV DC/DC 15VOUT 150W ACTIVE HI datasheet.pdf
SSD 40GB SCSI datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
IC FPGA 173 I/O 256FTBGA datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 16POS WALL MT PINS datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 50V 18A ITO220AB datasheet.pdf
RES SMD 5.36K OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 9.09 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SAFETY LASER SCANNER datasheet.pdf
ADAPTER F/M SMA/SSMA 25GHZ datasheet.pdf