Vishay/Dale RNR60H3651FRB14
RNR60H3651FRB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNR60H3651FRB14
Brief Description
RES 3.65K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNR60H3651FRB14.pdf
Availability of RNR60H3651FRB14
QUANTITY
RNR60H3651FRB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNR60H3651FRB14
Internal Part NumberEIS-RNR60H3651FRB14
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/03, RNR60
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.65k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNR60H3651FRB14
Related LinksRNR60H3, RNR60H3651FRB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNR60H3651FRB14 Details Description
Related parts for RNR60H3651FRB14
IDC CABLE - APR26B/AE26G/APR26B datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE DPDT 2A 3V datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 400MA 720 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
RES 2.46K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 180K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
DOUBLE CHOKE 1MH 6A VERT datasheet.pdf
RES 61.9 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 70V SOT363 datasheet.pdf