Vishay/Dale RNR60J1213FRRSL
RNR60J1213FRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNR60J1213FRRSL
Brief Description
RES 121K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNR60J1213FRRSL.pdf
Availability of RNR60J1213FRRSL
QUANTITY
RNR60J1213FRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNR60J1213FRRSL
Internal Part NumberEIS-RNR60J1213FRRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/03, RNR60
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)121k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNR60J1213FRRSL
Related LinksRNR60J1, RNR60J1213FRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNR60J1213FRRSL Details Description
Related parts for RNR60J1213FRRSL
CONN BASE BOTTOM ENTRY SZD15 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC FLASH 16MBIT 70NS 48WFBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 8PIN SLD CUP datasheet.pdf
HEADER 2 POS 5.08MM RA THRUHOLE datasheet.pdf
TXRX DWDM 100GHZ APD XFP datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM R-TAB datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
MICRO 9 F 18" JACKS datasheet.pdf