Vishay/Dale RNR60J1381BRB14
RNR60J1381BRB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNR60J1381BRB14
Brief Description
RES 1.38K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNR60J1381BRB14.pdf
Availability of RNR60J1381BRB14
QUANTITY
RNR60J1381BRB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNR60J1381BRB14
Internal Part NumberEIS-RNR60J1381BRB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)1.38k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNR60J1381BRB14
Related LinksRNR60J1, RNR60J1381BRB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNR60J1381BRB14 Details Description
Related parts for RNR60J1381BRB14
JUMPER-H1504TR/A3049B/H1504TR10" datasheet.pdf
RES SMD 88.7K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 170PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
FILTER ULTRA-COMPACT 3-PHASE 7A datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD datasheet.pdf
RES 316 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 32POS PIN datasheet.pdf
IC TXRX USB 1.8V ULPI 25-WLCSP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 650V 300MA 3DPAK datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 5.9V 11.8W datasheet.pdf