Vishay/Dale RNR60J4530BRBSL
RNR60J4530BRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNR60J4530BRBSL
Brief Description
RES 453 OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNR60J4530BRBSL.pdf
Availability of RNR60J4530BRBSL
QUANTITY
RNR60J4530BRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNR60J4530BRBSL
Internal Part NumberEIS-RNR60J4530BRBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)453
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNR60J4530BRBSL
Related LinksRNR60J4, RNR60J4530BRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNR60J4530BRBSL Details Description
Related parts for RNR60J4530BRBSL
CAP CER 36PF 50V C0H AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC REDRIVER SATA 2CH 3GBPS 20QFN datasheet.pdf
BUTTON/LENS FOR SWITCH RED datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
RES 42.2 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100" datasheet.pdf
CONN PIN SPLICE ALUMINUM datasheet.pdf
RELAY RF SPDT 2A 24V datasheet.pdf