Vishay/Dale RNR60K3322FSBSL
RNR60K3322FSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNR60K3322FSBSL
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 33.2K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNR60K3322FSBSL.pdf
Availability of RNR60K3322FSBSL
QUANTITY
RNR60K3322FSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNR60K3322FSBSL
Internal Part NumberEIS-RNR60K3322FSBSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/03, RNR60
PackagingBulk
Resistance (Ohms)33.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNR60K3322FSBSL
Related LinksRNR60K3, RNR60K3322FSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNR60K3322FSBSL Details Description
Related parts for RNR60K3322FSBSL
IC REG LDO 20V 0.1A 3HSIP datasheet.pdf
BOARD TERM TURRET MINI 50POS datasheet.pdf
TRIMMER 100K OHM 0.75W TH datasheet.pdf
CAP CER 1PF 500V 1111 datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 24POS 2MM SMD datasheet.pdf
CAP CER 560PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU 5V 16SOIC datasheet.pdf
RES 2.49K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.47M OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf