Vishay/Dale RNR60K8452FSBSL
RNR60K8452FSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNR60K8452FSBSL
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 84.5K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNR60K8452FSBSL.pdf
Availability of RNR60K8452FSBSL
QUANTITY
RNR60K8452FSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNR60K8452FSBSL
Internal Part NumberEIS-RNR60K8452FSBSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/03, RNR60
PackagingBulk
Resistance (Ohms)84.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNR60K8452FSBSL
Related LinksRNR60K8, RNR60K8452FSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNR60K8452FSBSL Details Description
Related parts for RNR60K8452FSBSL
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 80QFP datasheet.pdf
COVER FOR CHASSIS 12X10" GRY datasheet.pdf
CAP CER 820PF 25V 0402 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 11MHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
RES 0.249 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 200 OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 5POS .100" GOLD datasheet.pdf
BCZ 3.81/19/180F SN GN BX datasheet.pdf
Connector Socket 22 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGE .050 26POS DR TH datasheet.pdf
FILTER RC EMI 100 OHM 100PF 0805 datasheet.pdf