Recom Power RP10-2415SEW/P/M2-HC
RP10-2415SEW/P/M2-HC picture photo
Mfg. Part Number
RP10-2415SEW/P/M2-HC
Brief Description
CONV DC/DC 10W 9-36VIN 15VOUT
Datasheet Download
RP10-2415SEW/P/M2-HC.pdf
Availability of RP10-2415SEW/P/M2-HC
QUANTITY
RP10-2415SEW/P/M2-HC Order Process
Ship out your order
Specifications of RP10-2415SEW/P/M2-HC
Internal Part NumberEIS-RP10-2415SEW/P/M2-HC
FamilyDC DC Converters
SeriesPOWERLINE RP10-EW
PackagingTube
TypeIsolated Module
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)9V
Voltage - Input (Max)36V
Voltage - Output 115V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)670mA
Power (Watts) - Manufacture Series10W
Voltage - Isolation1.6kV (1600V)
Package / Case6-DIP Module
Size / Dimension2.00" L x 1.00" W x 0.40" H (50.8mm x 25.4mm x 10.2mm)
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Efficiency80%
Power (Watts) - Max10W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RP10-2415SEW/P/M2-HC
Related LinksRP10-2415S, RP10-2415SEW/P/M2-HC Datasheet, Recom Power Distributor
RP10-2415SEW/P/M2-HC Details Description
Related parts for RP10-2415SEW/P/M2-HC
BANANA JACK W/FLEX BOOT 1BLK/RED datasheet.pdf
IC SENSOR HALL EFFECT 3SIP datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC REG BCK ADJ 0.3A SYNC SOT23-5 datasheet.pdf
CONN ADAPTER 18P-18P F-M PNL MNT datasheet.pdf
LED XLAMP WHITE 2SMD datasheet.pdf
RES 73.2K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
LP 5.00/135/22 OG datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.43V 500MW SOD80 datasheet.pdf
CONN DIP 10POS .1" X .1" TIN datasheet.pdf