TE Connectivity AMP Connectors RP73PF1J10R2BTDF
RP73PF1J10R2BTDF picture photo
Mfg. Part Number
RP73PF1J10R2BTDF
Brief Description
RES SMD 10.2 OHM 0.1% 1/6W 0603
Datasheet Download
RP73PF1J10R2BTDF.pdf
Availability of RP73PF1J10R2BTDF
QUANTITY
RP73PF1J10R2BTDF Order Process
Ship out your order
Specifications of RP73PF1J10R2BTDF
Internal Part NumberEIS-RP73PF1J10R2BTDF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10.2
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.167W, 1/6W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RP73PF1J10R2BTDF
Related LinksRP73PF1J, RP73PF1J10R2BTDF Datasheet, TE Connectivity AMP Connectors Distributor
RP73PF1J10R2BTDF Details Description
Related parts for RP73PF1J10R2BTDF
MACHINE SCREW PAN SLOTTED #4 datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 68K OHM 10% RAD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 4.75KOHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
BASE PLATE ASSEMBLY datasheet.pdf
IC OPAMP GP 900KHZ RRO 8VSON datasheet.pdf
RES 11.5K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CABLE 3COND 14AWG SLATE 1000' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156" datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 84POS datasheet.pdf
CONN PLUG 53POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf