TE Connectivity AMP Connectors RP73PF1J1K02BTDF
RP73PF1J1K02BTDF picture photo
Mfg. Part Number
RP73PF1J1K02BTDF
Brief Description
RES SMD 1.02K OHM 0.1% 1/6W 0603
Datasheet Download
RP73PF1J1K02BTDF.pdf
Availability of RP73PF1J1K02BTDF
QUANTITY
RP73PF1J1K02BTDF Order Process
Ship out your order
Specifications of RP73PF1J1K02BTDF
Internal Part NumberEIS-RP73PF1J1K02BTDF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.02k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.167W, 1/6W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RP73PF1J1K02BTDF
Related LinksRP73PF1J, RP73PF1J1K02BTDF Datasheet, TE Connectivity AMP Connectors Distributor
RP73PF1J1K02BTDF Details Description
Related parts for RP73PF1J1K02BTDF
IC GATE AND/OR QUAD 16-DIP datasheet.pdf
CAP TACTILE SQUARE BLACK datasheet.pdf
RES SMD 16.9KOHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .125 EXTEND datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 44 Position Free Hanging (In-Line); Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
IC CTLR 3PH AMD SVI1 CPU TQFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 200W datasheet.pdf
RES 1.4M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf