Murata Electronics North America RPE5C1H120J2M1Z03A
RPE5C1H120J2M1Z03A picture photo
Mfg. Part Number
RPE5C1H120J2M1Z03A
Brief Description
CAP CER 12PF 50V NP0 RADIAL
Datasheet Download
RPE5C1H120J2M1Z03A.pdf
Availability of RPE5C1H120J2M1Z03A
QUANTITY
RPE5C1H120J2M1Z03A Order Process
Ship out your order
Specifications of RPE5C1H120J2M1Z03A
Internal Part NumberEIS-RPE5C1H120J2M1Z03A
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance12pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.197" (5.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RPE5C1H120J2M1Z03A
Related LinksRPE5C1H12, RPE5C1H120J2M1Z03A Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RPE5C1H120J2M1Z03A Details Description
Related parts for RPE5C1H120J2M1Z03A
RES SMD 825 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC AMP WIFI/WIMAX 5.7GHZ 3X3MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 25W datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 35V 10% 2917 datasheet.pdf
CAP CER 2PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
Z50 LED HOLDER ZHAGA PROFILE LU datasheet.pdf
IC FPGA 274 I/O 356BGA datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS IN-LINE SLDR datasheet.pdf