Murata Electronics North America RPE5C1H152J2P1A03B
RPE5C1H152J2P1A03B picture photo
Mfg. Part Number
RPE5C1H152J2P1A03B
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Ceramic Capacitors 1500PF 50V 5% RADIAL
Datasheet Download
RPE5C1H152J2P1A03B.pdf
Availability of RPE5C1H152J2P1A03B
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RPE5C1H152J2P1A03B Order Process
Ship out your order
Specifications of RPE5C1H152J2P1A03B
Internal Part NumberEIS-RPE5C1H152J2P1A03B
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship RPE5C1H152J2P1A03B today.
SeriesRPE5C1H152
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-RPE5C1H152J2P1A03B
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksRPE5C1H15, RPE5C1H152J2P1A03B Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RPE5C1H152J2P1A03B Details Description
Related parts for RPE5C1H152J2P1A03B
IC XDCP QUAD 64-TAP 10K 24-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 WW datasheet.pdf
SENSOR 50PSI 1/8-27NPT .5-4.5V datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 9-18VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Free Hanging (In-Line) Wire Leads datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 20% 20V AXIAL datasheet.pdf
SWITCH CAP datasheet.pdf
TL4019-4 110VAC PTL 2NC+1NO+1NC datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 12A TO247-3 datasheet.pdf