Murata Electronics North America RPE5C1H470J2M1Z03A
RPE5C1H470J2M1Z03A picture photo
Mfg. Part Number
RPE5C1H470J2M1Z03A
Brief Description
CAP CER 47PF 50V NP0 RADIAL
Datasheet Download
RPE5C1H470J2M1Z03A.pdf
Availability of RPE5C1H470J2M1Z03A
QUANTITY
RPE5C1H470J2M1Z03A Order Process
Ship out your order
Specifications of RPE5C1H470J2M1Z03A
Internal Part NumberEIS-RPE5C1H470J2M1Z03A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLRPE Series 23/Apr/2013
RPE Series Revision 06/Jan/2014
Standard Package2,000
SeriesRPE
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance47pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.197" (5.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RPE5C1H470J2M1Z03A
Related LinksRPE5C1H47, RPE5C1H470J2M1Z03A Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RPE5C1H470J2M1Z03A Details Description
Related parts for RPE5C1H470J2M1Z03A
RES 1.54K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
VARISTOR 216V 15KA DISC RADIAL datasheet.pdf
LONG PARTITION 20-1/4X18-5/8 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.8V 50MA SNT4A datasheet.pdf
RES SMD 430K OHM 5% 1/32W 01005 datasheet.pdf
FIXED IND 674NH 190MA 2.2 OHM datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR TPS51218 datasheet.pdf
CONN FERRULE 24AWG BLUE datasheet.pdf
RES SMD 4.02K OHM 0.15W 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER 30POS .100" GOLD datasheet.pdf
CTV 15C 14#20 1#16 SKT PLUG datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf