Murata Electronics North America RPE5C1H750J2P1Z03B
RPE5C1H750J2P1Z03B picture photo
Mfg. Part Number
RPE5C1H750J2P1Z03B
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Ceramic Capacitors 75PF 50V 5% RADIAL
Datasheet Download
RPE5C1H750J2P1Z03B.pdf
Availability of RPE5C1H750J2P1Z03B
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RPE5C1H750J2P1Z03B Order Process
Ship out your order
Specifications of RPE5C1H750J2P1Z03B
Internal Part NumberEIS-RPE5C1H750J2P1Z03B
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship RPE5C1H750J2P1Z03B today.
SeriesRPE5C1H750
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-RPE5C1H750J2P1Z03B
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksRPE5C1H75, RPE5C1H750J2P1Z03B Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RPE5C1H750J2P1Z03B Details Description
Related parts for RPE5C1H750J2P1Z03B
IC ADC 8BIT 1MHZ SHUTDOWN 8SOIC datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 8PDT 2A 24V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
Crystal 14.31818MHz 30ppm 20pF 50 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1.25MM .305M 36POS datasheet.pdf
T-1 1/4 ORANGE LAMP FILTER datasheet.pdf
IC FPGA 750 I/O 1761FCBGA datasheet.pdf
Connector Socket 51 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
RES 132 OHM 0.4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf