Murata Electronics North America RPEE41H222M2P1A03B
RPEE41H222M2P1A03B picture photo
Mfg. Part Number
RPEE41H222M2P1A03B
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Ceramic Capacitors 2200PF 50V 20% RADIAL
Datasheet Download
RPEE41H222M2P1A03B.pdf
Availability of RPEE41H222M2P1A03B
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RPEE41H222M2P1A03B Order Process
Ship out your order
Specifications of RPEE41H222M2P1A03B
Internal Part NumberEIS-RPEE41H222M2P1A03B
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship RPEE41H222M2P1A03B today.
SeriesRPEE41H222
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-RPEE41H222M2P1A03B
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksRPEE41H22, RPEE41H222M2P1A03B Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RPEE41H222M2P1A03B Details Description
Related parts for RPEE41H222M2P1A03B
CAP CER 6.8PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN BNC PLUG STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
IC AM/FM RECEIVER 44SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 17POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 200W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 16POS PIN datasheet.pdf
Crystal 32.7680kHz 20ppm 9pF 70 kOhm -40°C - 85°C Surface Mount 1206 (3216 Metric) datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
RES SMD 250M OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
OSC MEMS 22.5792MHZ CMOS SMD datasheet.pdf