Murata Electronics North America RPEE42A473M3S1D03A
RPEE42A473M3S1D03A picture photo
Mfg. Part Number
RPEE42A473M3S1D03A
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
RPEE42A473M3S1D03A.pdf
Availability of RPEE42A473M3S1D03A
QUANTITY
RPEE42A473M3S1D03A Order Process
Ship out your order
Specifications of RPEE42A473M3S1D03A
Internal Part NumberEIS-RPEE42A473M3S1D03A
Delivery TimeIn stock, ship RPEE42A473M3S1D03A today.
SeriesRPEE42A473
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeDIP
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-RPEE42A473M3S1D03A
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksRPEE42A47, RPEE42A473M3S1D03A Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RPEE42A473M3S1D03A Details Description
Related parts for RPEE42A473M3S1D03A
CONN HEADER .100 DUAL STR 42POS datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS DL 15GOLD T/H datasheet.pdf