Recom Power RPMD15-4805SFW
RPMD15-4805SFW picture photo
Mfg. Part Number
RPMD15-4805SFW
Brief Description
DC/DC CONV POWER MOD DIN 15W
Datasheet Download
RPMD15-4805SFW.pdf
Availability of RPMD15-4805SFW
QUANTITY
RPMD15-4805SFW Order Process
Ship out your order
Specifications of RPMD15-4805SFW
Internal Part NumberEIS-RPMD15-4805SFW
TypeEnclosed
Voltage - Input9.5 ~ 36 V
Output5V
Number of Outputs1
Output - 1 @ Current (Max)5 VDC @ 3A
Output - 2 @ Current (Max)-
Output - 3 @ Current (Max)-
Output - 4 @ Current (Max)-
Power (Watts)15W
Package / CaseModule
Size / Dimension4.92" L x 2.27" W x 0.97" H (125.0mm x 57.6mm x 24.5mm)
Power (Watts) - Max15W
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RPMD15-4805SFW
Related LinksRPMD15-, RPMD15-4805SFW Datasheet, Recom Power Distributor
RPMD15-4805SFW Details Description
Related parts for RPMD15-4805SFW
CABLE FLAT FLEX 26POS 0.5MM 3" datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 5V SOT23-3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC RESET MPU W/COMP SOT23-6 datasheet.pdf
IC REG BUCK 1.5V 1A SYNC 6USMD datasheet.pdf
TRANS NPN 15V 4.5A 3-DFN datasheet.pdf
CABLE CAT5E 8COND 24AWG 2500' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3250K 0606 datasheet.pdf
DIODE ZENER 18V 300MW SOT23 datasheet.pdf