Recom Power RPMD30-4812DEW/N
RPMD30-4812DEW/N picture photo
Mfg. Part Number
RPMD30-4812DEW/N
Brief Description
POWER MODULE POWERLINE SERIES
Datasheet Download
RPMD30-4812DEW/N.pdf
Availability of RPMD30-4812DEW/N
QUANTITY
RPMD30-4812DEW/N Order Process
Ship out your order
Specifications of RPMD30-4812DEW/N
Internal Part NumberEIS-RPMD30-4812DEW/N
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package30
SeriesPOWERLINE Power Modules
Packaging-
TypeIsolated
Voltage - Input18 ~ 75 V
Output12V, -12V
Number of Outputs2
Output - 1 @ Current (Max)12 VDC @ 1.25A
Output - 2 @ Current (Max)-12 VDC @ 1.25A
Output - 3 @ Current (Max)-
Output - 4 @ Current (Max)-
Power (Watts)30W
Mounting TypeDIN Rail
Operating Temperature-
Efficiency-
Package / Case-
Size / Dimension4.92" L x 0.96" W x 2.27" H (125.0mm x 24.5mm x 57.6mm)
Power (Watts) - Max30W
ApprovalsCE, LVD
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RPMD30-4812DEW/N
Related LinksRPMD30-4, RPMD30-4812DEW/N Datasheet, Recom Power Distributor
RPMD30-4812DEW/N Details Description
Related parts for RPMD30-4812DEW/N
INDICATOR 110V 16MM PROM BLUE datasheet.pdf
PTC RESETTABLE 16V 7A RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 17POS STR 3.5MM datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 500V Y5U RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 150W datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.25A SOT223-3 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM R-TAB datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
M5 1.2MM PIGT PNP NO datasheet.pdf